Kúpa Vášho prvého domova

Kúpa nehnuteľnosti, hlavne ak sa jedná o prípad, kedy kupujute nehnuteľnosť po prvý krát, je vážnym krokom a rozhodnutím. Človek toto rozhodnutie urobí s nadšením i vzrušením zároveň, veď kto by sa netešil na svoj prvý vlastný domov? Čo ale treba urobiť, aby sa človek v tak neznámej oblasti nestratil?

Vlastniť domov je základný kameň sna takmer každého človeka. Predtým než ho začnete hľadať, je veľké množstvo vecí, ktoré musíte zvážiť. Ako prvú vec by ste si mali určiť, čo potrebujete alebo či Váš domov bude mať to, čo potrebujete.  Viete si sami seba predstaviť ako v sobotu kosíte trávu alebo ako vychádzate zo svojho mestského bytu do ulíc? Najlepšie je pozrieť sa na kúpu svojho domova ako na súčasť životného štýlu a až v druhom rade ako na finančnú investíciu.

Keďže časy realitného boomu sú za nami, kúpa nehnuteľnosti je ešte výhodnejšia a môže byť dobrou finančnou investíciou. Ceny nehnuteľností dosiahli svoje dno a akciové úroky hypotekárnych úverov v bankách sú viac než prijateľné. Navyše splácanie úveru človeka núti šestriť a po 15., 20. či 30. rokoch budete vlastniť hmotný majetok, ktorý sa dá premeniť na hotovosť tak potrebnú v dôchodkovom veku, poprípade zameniť za inú nehnuteľnosť, ktorá bude korešpondovať s Vaším v budúcnosti aktuálnym životným štýlom.

Takže, ak ste pripravení sa usadiť, viete koľko môžete investovať a kde chcete žiť, pretlmočte informácie svojmu realitnému obchodníkovi, ktorý urobí všetko pre to, aby Váš sen premenil na skutočnosť.

Tipy:

  • Dôkladne si zrátajte úspory, momentálny príjem, aby ste mohli zodpovedne posúdiť Vašu finančnú situáciu a Vašu schopnosť splácať prípadný úver
  • Spýtajte sa v rodine, u známych alebo v odborných asociáciách združujúcich realitné kancelárie, či poznajú skutočne dobrého realitného obchodníka vo Vašom okolí, ktorý Vám s kúpou pomôže, ušetrí Váš čas a zbaví Vás stresov spojených s prevodom nehnuteľnosti
  • Zamyslite sa nad Vaším životným štýlom a tým, ako môže výber bývania a lokality ovplyvniť Váš život v budúcnosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *